2024.06.14. - Haladó övvizsga

2024.06.14. halado vizsgaJúnius 14-én a 9. kyu fölötti tanítványok kaptak lehetőséget az előre lépésre, maximum citromsárga övig. A magasabb övre vizsgázók a nyári klub edzőtáborban vizsgázhatnak majd. A 3 órás vizsgán közel 40-en céloztak meg új fokozatot, néhányan magasabb övfokozatra készülve gyakorlás céljából csinálták végig a vizsgát. Többen új övszínt érdemeltek ki, így már ebben kezdhetik a nyári szünetben az edzéseket.

2024.06.13- Középhaladó övvizsga

2024.06.13. kozephalado vizsgaJúnius 13-án övvizsgát tartottunk azoknak a tanítványoknak, akik már narancssárga övesek, de maximum 9. kyu-ra vizsgáztak. Összesen 30 fő tett sikeres vizsgát, akik szüleik és hozzátartozóik előtt mutathatták meg, mennyit fejlődtek előző vizsgájuk óta.

Gratulálunk!

Fotók: <<Ide kattints>>

Fehér öves tanévzáró övvizsgák az iskolai csoportokban

2024.06.11. feher vizsgaJúnius közepén tanévzáró övvizsgát tartottunk minden iskolai csoportunkban a fehér övesek számára. Az Ádám Jenő, Bocskai, Rogers iskolák és a Bánk Bán utcai terem karatésai 3 időpontban és helyszínen adhattak számot tudásukról. Nekik még egy rövidebb vizsgán, de a karate minden szegmensét bemutató próbán kell bizonyítaniuk, hogy megérdemlik a kítűzött övfokozatot. A tanítványok jellemzően szeptemberben kezdték az edzéseket, néhányan már narancssárga övet érdemeltek ki. Külön öröm, hogy évközben nem, de az övvizsgák alkalmával az iskolák engedélyezik, hogy a szülők is megtekintsék, mit gyakorolnak hétről-hétre a gyerekek.

2024.06.08. - Az utolsó tavaszi verseny, Debrecen Kupa

2024.06.08. debrecen kupaA tavaszi félév utolsó versenyén vettünk részt, ahol 15 fő versenyző és 2 bíró képviselte egyesületünket. Összesen 12 éremmel, 7 arany-, 3 ezüst- és 2 bronzéremmel zártuk a napot.

Részletes eredmények:

2024.05.31. - Vizsgafelkészítő edzés Debrecenben

2024.05.31. vizsgafelkeszitoRitka alkalmak egyike, amikor Rácz Csaba Shihan egyik edzésén részt tudtunk venni, amivel a lehetőséggel éltünk is a klubból 3-an, Dr. Novák T. Tamás, Varga Péter és én. Jó érzés volt száraz gi-t felvenni, ha már az előtte az esőzéseket nem sikerült mindannyiunknak megúszni szárazon. A pénteki forgalom miatt épphogy időben érkeztünk meg. Az előbbi aggodalmak hamar eltűntek, mivel az edzés jó hangulatban telt el. Úgy éreztük kifejezetten rövid volt és gyorsan eltelt az eredetileg másfél órára tervezett, de kétórásra kerekedett vizsgafelkészítés. Részemről elég gyorsan átlátott a szitán és megkaptam körülbelül 10 perc alatt a konstruktív, többé vagy kevésbé ismert visszajelzéseket. Belefért egy rövidített japán system, kis ido-kihon, majd a végére valamennyi kátázasra is jutott lehetőség. Végül röviden körbevezetett minket a dojoban a Shihan, amit hangulatosra sikerült kialakítania. Hazaindulás előtt tettünk egy kört Debrecen belvárosában, megnéztük kívülről a nagytemplomot és a főteret. Zárásként megint sikerült kicsit elázni már hazafele úton Budapesten. Köszönjük a lehetőséget!

Éliás Ádám 2. kyu

2024.05.22-26. - Felnőtt és junior Európa-bajnokság Spanyolországban

2024.05.22 26. ebPénteken 3 junior versenyzőnk lépett tatamira. Bagdi Alexa -55 kg-ban első, bolgár ellenfelét hosszabbításban fejrúgással győzte le, a következő körben a későbbi ezüstérmes román versenyzőtől kapott ki. Alexa a legjobb 8 között végzett.

Bánky Liliána -50 kg-ban előnyerőként erős lengyel versenyzővel kezdett, akivel jól felvette a versenyt, de sajnos versenyzőnk fejrúgással alulmaradt. Lili sokat erősödött az elmúlt időszakban, 1,5 éve rendszeresen jár plusz erősítő edzésekre, a befektetett munkája meg fog térülni.

Spanjevic Dániel -80 kb-ban indult, ahol spanyol ellenfelével szemben nem találta a megoldást. Daninak még erősödnie kell és sok tapasztalatot szerezni, hogy fel tudja venni a versenyt.

Szombaton a felnőttek Európa-bajnokságán Nagy Nóra Bíborka -50 kg-ban spanyol ellenfél elleni győzelmét követően lengyel ellenfelétől (tavalyi Eb -55 kg ezüstérmese) kikapott, így a legjobb 8-ban végzett. Nóri 4 éve indult utoljára Eb-n, a felkészülés alatt mindent megtett, de a rutin hiánya most meglátszott.

Gergely Henrietta +65 kg-ban török ellenfelét legyőzve a későbbi bajnoktól kapott ki (korábbi súlycsoportos világbajnok, többszörös Eb érmes), így Ő is a legjobb 8-ban végzett. A tavalyi Eb-n az első körben kerültek össze, azóta Heni láthatóan sokat fejlődött.

Sok tapasztalattal és élménnyel zártuk a versenyt, folytatjuk a munkát!

Köszönjük a szurkolást és támogatását, sokat jelentett nekünk!

Az utazás során szerencsére volt egy kis idő városnézésre, strandolásra, kikapcsolódásra is.

Fotó: Szutor Csaba