2023-ban legeredményesebb versenyzőink

2023.12.31. legeredmenyesebb1. Gergely Henrietta: Heni korábbi két junior Eb aranya után felnőtt korosztályba lépett és év elején a magyar bajnokságon rögtön dobogóra küzdötte magát. A nyári korosztályos Európa-bajnokságon újabb érmet szerzett, bronzérmes lett az U20-as korosztályban. Ősszel két nemzetközi versenyen is első helyezett lett.
2. Lukács Kamilla: Kami elsőéves ifjúságiként tavasszal küzdelemben és formagyakorlatban is versenyzett. Küzdelemben válogatott lett, így részt vehetett első Európa-bajnokságán. Ősszel utánpótlás magyar bajnok lett, valamint a győri nemzetközi versenyen is magabiztosan lett első helyezett.
3. Ferenczhalmy Félix: Félix 2023-ban a gyerek 1. korosztály nehézsúlyában majdnem minden versenyt megnyert, ahol elindult. Küzdelem mellett formagyakorlatban is rendszeresen eredményesen szerepel. Félix lett a legeredményesebb férfi versenyzőnk.
Gratulálunk!
Nagy Nóra Bíborka 2. dan

2023.12.16. - Évzáró haladó övvizsga és évértékelés

2023.12.16. vizsga2December 16-án délután a középhaladó tanítványok után a haladók is lehetőséget kaptak az előre lépésre. 35 karatéka sorakozott fel a megmérettetésre a legkisebbektől a felnőttekig. Mellettük szintfelmérőként teljesítették a vizsgát azok, akik nyáron magas fokozatra szeretnének vizsgázni. A csapat itt is nagyon egységes képet mutatott, látszott a fejlődés az előző vizsga óta. Három fiatalember a 3. kyu övfokozatot célozta meg, mind a hárman nagyszerűen felkészültek, erőnlétben, technikában és küzdelmekben is kiemelkedőt nyújtottak. Sikeres vizsgát tett Dávid András, Raisz Péter és Spanjevic Dániel. Legközelebb, egy év múlva már barna övre vizsgázhatnak!

2023.12.16. - Évzáró középhaladó övvizsga

2023.12.16. vizsga1December közepén évzáró övvizsgákat tartottunk minden csoportunk számára. 16-án, szombat délelőtt a középhaladó tanítványok (10-9. kyu) adhattak számot tudásukról. A közel 3 órás vizsgán a kyokushin karate minden eleméből be kellett mutatniuk tudásukat a résztvevőknek. Ügyességi gyakorlatok, alaptechnikák, kombinációk, erősítések, formagyakorlatok, értelmezések, küzdő gyakorlatok és szabad küzdelmek szerepeltek a programban. Az év végi övvizsga mindenkinek nagy motivációt ad, a csapat nagyon egységesen dolgozott, szép vizsgát mutattak be.

Évzáró fehéröves vizsgák az iskolai csoportokban

2023.12.12. feher vizsgaDecember közepén a hagyományokhoz híven évzáró övvizsgát tartottunk az összes iskolai csoportban a fehér öves tanítványok számára. Többen most vizsgáztak először, így nagy izgalommal várták a megmérettetést. A vizsgákat a szülők is megtekinthették, így láthatták, hogy mit gyakorolnak hétről-hétre a gyerekek; ügyességi feladatok, alaptechnikák, erősítések, páros gyakorlatok, értelmezések és küzdelemre rávezető gyakorlatok szerepeltek a vizsgán. A vizsgán igyekezett mindenki kihozni magából a maximumot, így megérdemelten léphettek előre a tanítványok.

2023.12.09. - Prague Open

2023.12.09. pragaA Cseh Fullkontakt Karate Szervezet szervezésében Prágában versenyzett Gergely Henrietta. Heni 3 győztes mérkőzés után a felnőtt női +60 kg bajnoka lett. Versenyzőnk fontos nemzetközi tapasztalatokat szerzett, az idei volt az első felnőtt éve, de már most is látható volt, mennyit fejlődött év eleje óta.

Fotók: <<Ide kattints>>

2023.11.25. - Dana Cup nemzetközi verseny Győrben

2023.11.25. dana cupNovember 25-én Győrben egy másik szervezet nemzetközi versenyén vettünk részt 8 versenyzővel. 2 versenyzőnk formagyakorlatban, 6 versenyzőnk full kontakt küzdelemben mérettette meg magát. A hosszú nap végén 7 éremmel tértünk haza, 3 arany-, 3 ezüst- és 1 bronzérmet szereztünk.

2023.11.18. - Dream Cup Nemzetközi Csapatbajnokság

2023.11.18. dream cupIdén is felkérést kaptam, hogy a Stabilitás csapatát kiegészítve részt vegyek a Dream Cup World versenyen küzdelemben és formagyakorlatban. A rendezvény Jászberényben volt megtartva, az i-Karate versennyel együtt. Jó hangulatban igyekeztünk kihozni magunkból a legjobbat. Formagyakorlatban 2., míg küzdelemben 3. helyen végeztünk. A csapat kata nagy kihívást jelentett, mert 3 különböző embernek kellett a mozgást összehangolni, ezért nagyon örültünk az eredménynek. A kumitében minden csapattagnak a másik csapat kijelölt tagjával 2 perc küzdelemben kellett eldönteni, hogy ki a jobb. Sajnos a második küzdelemben lesérültem, így 3. helyen zártunk az összesítésben. Ezzel együtt úgy gondolom, hogy a felkészülés útja mindig fontos, van, amikor épp nem úgy jön ki a lépés, de ezekből is tanulunk és építkezünk.

Kiskó Bernadett 2. dan

2023.11.12. - Újbuda Karate Kupa meghívásos versenyünk

2023.11.12. hazi versenyNovember 12-én rendeztük meg meghívásos versenyünket, amit félévente rendezünk meg a legkisebbek illetve kezdők számára, hogy belekóstoljanak a versenyzésbe. A versenyen csipeszharc, formagyakorlat és küzdelem versenyszámokban lehetett indulni, ahonnan mindenki éremmel és oklevéllel tért haza, az első helyezettek könyvet is választhattak. Több különdíj is kiosztásra került, bátorítva ezzel a tanítványokat a további versenyzésre. A versenyre több egyesület is elfogadta meghívásunkat, érkeztek versenyzők az Alba Regia SC, Balatoni Multi SE, Buke Reikon Kyokushin Karate HSE, Katana SE, Power Karate SE (Abony, Cegléd, Nagykőrös) és Veszprémi Fitt SE egyesületekből. Köszönjük az idősebb és rutinosabb versenyzők egész napos segítségét a szervezésben és a bírók munkáját! Köszönjük a szülők aktív részvételét és támogatását, nélkülük nem tudtunk volna ilyen sikeres eseményt megszervezni!

Képek: <<Ide kattints>>