2016.04.02. - Diákolimpia országos döntő

2016.04.02 Diakolimpia dontoCsapatunk legfontosabb tavaszi gyerekversenye a Veszprém Arénában megrendezésre kerülő április 2-ai Diákolimpia országos döntő volt, hiszen ekkor a kategóriánkénti első három helyezett a felsőoktatási intézmények felvételi pluszpontjait is megkapja.

Újbudai csapatunk 3 hónapos kemény felkészülés után 3 aranyérmet, 1 ezüstérmet és 6 bronzérmet szerzett, amely a valaha volt legjobb XI. kerületi eredmény.

A versenyen 60 egyesület 600 versenyzője jelent meg, hogy formagyakorlatban és küzdelemben eldöntsék, hogy kik a legjobbak. A döntőbe már bejutni is dicsőség volt, hiszen a területi elődöntők eredményei alapján lettek kiválasztva az országos döntőre továbbjutók. A legtöbb kategóriában 20-30 versenyző volt, akik egyenes kieséses rendszerben küzdöttek a bajnoki címekért.

Részletes eredményeink:
Formagyakorlat

1.helyezettek, azaz Diákolimpiai bajnokok:

  • Nagy Nóra Melinda (gyerek II. lány) – Újbudai Bocskai István Általános Iskola
  • Kiss Balázs (gyerek I. fiú) – Újbudai Bocskai István Általános Iskola

3.helyezettek:

  • Nej Zsófia (gyerek I. lány) – Újbudai Bocskai István Általános Iskola
  • Matuz Ágnes (serdülő lány) - Újbudai Ádám Jenő Általános Iskola

Győztes mérkőzéssel legjobb 8-ban végzett:

  • Kátay Bulcsú (gyerek II. fiú) - Újbudai Gárdonyi Géza Általános Iskola
  • Szeitz Adrienn (ifjúsági lány) - Szent Margit Gimnázium
  • Igarashi Dóra Ami (junior lány) - Újbudai József Attila Gimnázium

Küzdelem

1.helyezett, azaz Diákolimpiai bajnok:

  • Gergely Henrietta (gyerek II. lány +45 Kg) – Újbudai Bocskai István Általános Iskola

2. helyezett:

  • Lestál Fanni (ifjúsági lány 60 kg) - Lisznyai Utcai Általános Iskola

3. helyezettek:

  • Bakai Benedek (gyerek I. fiú -29 kg) – Újbudai Bocskai István Általános Iskola
  • Torma Máté (gyerek II. fiú +55 kg) - Németvölgyi Általános Iskola
  • Szeitz Adrienn (ifjúsági lány -55 kg) - Szent Margit Gimnázium
  • Fris Norbert (ifjúsági fiú 65 kg) - Érdi Vörösmarty Mihály Gimnázium

Győztes mérkőzéssel legjobb 8-ban végzett:

  • Kátay Bulcsú (gyerek II. fiú -40 kg) - Újbudai Gárdonyi Géza Általános Iskola
  • Kotroczó Bálint (gyerek II. fiú -40 kg) – Újbudai Bocskai István Általános Iskola
  • Lukács Marcell (gyerek II. fiú -35 kg) – Újbudai Bocskai István Általános Iskola
  • Fris Gergő (serdülő fiú 42 kg) - Érdi Teleki Sámuel Általános Iskola

Most helyezést nem értek el, de példaértékű hozzáállással képviselte csapatunkat:

  • Jutasi Marcell,
  • Koncsik Bálint,
  • Éliás Péter,
  • Hua Ngoc Lan Nhi Niki,
  • Schrank Sarolta,
  • Frányó Márk.